03-6863421 info@vitatec.co.il

רישום להדגמה

4 + 10 =

גלובל דיאגנוסטיק עקרונות והנחות יסוד | אבחון וטיפול | ד"ר זיגפריד קיונטה

העקרונות הבסיסיים של תרפיית שדה החיוניות ה- Vitalfeld

העקרונות הבסיסיים שלהלן הומצאו ונוסחו ע"י הפיזיקאי ד"ר זיגפריד קיונטקה (Siegfried Kiontke). הם אינם רק רעיונות תיאורטיים, אלא מתארים עקרונות ביולוגיים דינאמיים אשר מסבירים את אופן הפעולה והיעילות של אבחון ותרפיית Vitalfeld.

 1. כל זן ביולוגי אשר חי על פני האדמה, כתוצאה מתהליך האבולוציה, נועד מטבעו להיות במצב בריאות מושלם וממושך.
 2. באופן כללי, כל אורגניזם יכול להגיע למצב של בריאות מושלמת וממושכת כל עוד הוא חי בתנאים נאותים ואינו נפגע ע"י השפעות מזיקות מסביבתו, כגון: ספיגת חומרים מזיקים במיוחד, גרימת נזק מבני שלא ניתן לתיקון או פגיעות/פציעות שאינן חולפות.
 3. מדע רפואה מדויק היה לומד את כל החוקים והגורמים אשר משפיעים על בריאות, תחלואה וריפוי של אורגניזם. מדע זה היה שוקל את כל העקרונות הללו ומעריך את ההקבלות, ההשפעות וקשרי הגומלין ביניהם. ברשות מדע רפואי זה היו טיפולים יעילים ללא יוצא מן הכלל נטולי תופעות לוואי, בהם ניתן היה להשתמש כדי להשיב בריאות מלאה וממושכת לכל אורגניזם. עד היום, עדיין לא קיים מדע רפואי כזה.
 4. מדעים מדויקים מתארים ומנסחים חוקי טבע בלתי משתנים וישימים על הכל, שכל אחד יכול לצפות בהם ולאמת אותם באופן אמפירי; והם , על כן, מוסברים מעצמם ואין צורך להגן עליהם. מדעים בלתי מדויקים או שלמים, שאינם מתבססים אך ורק על חוקי הטבע, זקוקים לדוגמות כדי להסביר תופעות ותצפיות שלא ניתן להסבירן בדרך אחרת. זאת הסיבה שהן צריכות להיות מוגנות בנחישות מפני תופעות ותצפיות שאינן עולות איתן בקנה אחד. בדרך זו מתעוררות דוקטרינות ומחלוקות.
 5. במשך מליוני שנים, כל זן ביולוגי על פני האדמה, התפתח תוך אינטראקציה מתמדת עם שדות אנרגיה חשמלי, מגנטי ואלקטרומגנטי שקיימים בטבע בנוסף לגורמים אחרים. כל הזנים סופגים לתוכם ונטענים משדות חשמליים, מגנטיים ואלקטרומגנטיים אלו ומושפעים מהם בדרכים רבות וברמות שונות.
 6. מערכות ביולוגיות מכילות מגוון של שדות חשמלים, מגנטים ואלקטרומגנטים שבהם מתקיימים מקצבים, מבנים של אותות (אימפולסים) ומידע נוסף. סיבתיות הבריאות והחולי של אורגניזם אינם יכולים להיות מוסברים באופן משכנע מבלי לקחת בחשבון את השדה החשמלי, המגנטי והאלקטרומגנטי שקיימים בתוך האורגניזם ובין האורגניזם וסביבתו.
 7. כל ניסיון להסביר את כל הפעולות והתגובות במערכת ביולוגית אך ורק על בסיס תנועה תרמית אקראית מתעלם מההשפעות המגוונות והעמוקות שיש לשדות החשמלי, המגנטי והאלקטרומגנטי והינו, לכן, בלתי מספק.
 8. התיאום החיוני של תהליכים מאוד מסובכים ומורכבים שקורים בתא חי או באורגניזם רב-תאי אינו יכול להיות מוסבר רק ע"י תיאוריות עירור ותנועה תרמית אקראית (פעפוע) בלבד. למרות שזה המודל הנפוץ בביוכימיה.
 9. תהליך חלוקת התא שמתקיים ללא דופי באופן מלא או כמעט מלא – ותהליכים מאוד מסובכים אחרים – אינם יכולים להיות מוסברים אך ורק ע"י תהליכים תרמיים אקראיים. תהליכים תרמיים עצמאיים אשר מקיימים את חוקי הסטטיסטיקה האופייניים להם, מייצרים שיעור טעות גבוה מידי שהיה גורם מהר מאד להכחדת כל הזנים הביולוגיים כבר לפני זמן רב.
 10. מכאן, חייבות להיות קיימות רמות בקרה אחת או יותר גבוהות יותר, המסבירות את הדייקנות האדירה בה מתואמים תהליכים מאוד מסובכים באורגניזמים חיים.
 11. התוצאות של מחקרים מהשנים האחרונות מראות שאכן קיימת רמת בקרה עליונה כזו, היא מקיימת את חוקי מכניקת הקוונטים (quantum mechanical laws) והינה בעלת אופי אלקטרומגנטי ברור.
 12. VITATEC מכנה את רמת הבקרה האלקטרומגנטית הזו אשר מקיימת את חוקי מכניקת הקוונטים בשם "Vitalfeld" – שדה החיוניות. תרפיית Vitalfeld אינה עוסקת בגורמים אל-חושיים או נפשיים. היא מתרכזת אך ורק במאפיינים הפיזיקליים של בריאות וחולי הניתנים למדידה ולתיעוד חזותי (ויזואלי); מאפיינים אלו הם: חומר, אנרגיה, פולסים, קצב ומידע.
 13. המאפיינים האנרגטיים, טווח התדרים ודפוסי תדרים של חומר, רעלן, מיקרואורגניזם וכו', יכולים להישמר באורגניזם לאורך תקופת זמן ארוכה, אפילו כאשר מקור השדה האלקטרומגנטי כבר אינו נוכח במערכת. למאפיינים אלו יכולה להיות השפעה שלילית על שדה החיוניות, ה- Vitalfeld, על התהליכים הפיזיולוגיים המבוקרים על ידה ועל מבנה האורגניזם.
 14. התמיכה האיכותית במערכת ביולוגית באמצעות אנרגיה ומידע משדות חשמלים, מגנטים ואלקטרומגנטים, שתחת השפעתם האורגניזם התפתח במהלך מיליוני שנים, הינה גורם מכריע להשגת בריאות טובה.
 15. מחסור באנרגיה ומידע משדות חשמלים, מגנטים ואלקטרומגנטים מסויימים, אשר תחת השפעתם התפתח האורגניזם לאורך מיליוני שנים, הוא גורם מכריע בהתפתחות מחלות.
 16. כל חומר, כל חלק גוף, כל איבר וכל תא של מערכת ביולוגית פולט אנרגיה אלקטרומגנטית ופולסים בעלי תבנית תדרים אופיינית ובעלי עוצמה ייחודית. פליטות אלו והמידע הטבוע בהן משפיעים יחד ולסירוגין על כול חלקי האורגניזם.
 17. כל אורגניזם בריא מציג שדות אלקטרומגנטיים, מבנים של פולסים וקצבים אופייניים מסוימים המתפרשים על גבי טווח תדרים רחב (מ – 1 Hz עד 1015Hz) ומכילים שפע של מידע.
 18. כל יצור חי חולה מראה סטיות, משמעותיות יותר או פחות, מהשדות האלקטרומגנטים, ממבני הפולסים, הקצבים והמידע הטבוע בהם, אשר אופייניים ליצורים חיים בריאים.הסטיות מתבטאות בכך שמבני הפולסים והקצבים שלהם הינם יותר מידי קשיחים או יותר מדי מבולגנים (כאוטיים). באשר לשדות האלקטרומגנטים, הסטיות מתבטאות בתדירות , בעוצמה ו/או במופע (פאזה).
 19. תרפיית Vitalfeld מסייעת ותומכת במאמצי האורגניזם לשקם את שדה החיוניות ה – VITALFELD, ולהשיב לעצמו את האיזון האלקטרומגנטי האופטימלי שלו. זאת באמצעות אספקת אותות חלשים לאורגניזם שכוללים שדות אלקטרומגנטים שונים, עוצמות, תבניות של פולסים, קצבים ומידע.